Loading...
Dlaczego warto nas wybrać 2018-12-18T07:31:48+00:00

O nas

Dlaczego warto nas wybrać:

 

Jesteśmy jedną z najdłużej działających Kancelarii wśród wszystkich specjalizujących się w zagadnieniach prawnych dotyczących służebności przesyłu,

Prowadzimy sprawy w całym Kraju,

Prowadzimy sprawy związane z każdym rodzajem przesyłu (linie energetyczne, gazociągi, wodociągi, ropociągi, światłowody, kanalizacje),

Wyliczamy wysokość roszczeń. Potrafimy dostrzec każdą pomyłkę biegłych sądowych,

Weryfikujemy sprawę przed jej podjęciem co sprawia, że nie narażamy Klientów na późniejsze ponoszenie zbędnych kosztów,

Zapewniamy indywidualnego opiekuna, który na każdą prośbę poinformuje Państwa o statusie prowadzonej sprawy,

Mamy największą ilość ugód przedsądowych w całej Polsce,

Nasze Usługi

Służebność przesyłu jest nową instytucją prawa w Polsce, dającą możliwość odpłatnego uregulowania za korzystanie przez Przedsiębiorstwa Dystrybucyjne z linii przesyłowych znajdujących się na Państwa nieruchomościach.

Reprywatyzacja to proces polegający na zwrocie uprzednim właścicielom mienia lub zapłatę ekwiwalentu pieniężnego za przejęte przez państwo nieruchomości w drodze nacjonalizacji lub wywłaszczenia.

Odszkodowania za zmianę w Międzyzakładowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego dotyczą roszczenia spowodowanego uchwaleniem niekorzystnej zmiany powodującej obniżenie wartości nieruchomości.

Nasza Historia

 

W  wrześniu 2012 roku  na polskim rynku prawnym powstała  spółka Nihil Obstat, dedykowana do obsługi spraw związanych ze służebnością przesyłu.  Założenie jej zostało poprzedzone 2 letnią eksploracją we wspomnianym obszarze legislacji przez naszych prawników co do możliwości rozwoju tej dziedziny prawnej, czasu rozpatrzenia spraw, jego orzecznictwa oraz możliwych kierunków rozwoju. Od samego początku skutecznie  prowadziliśmy postępowania, uzyskując roszczenia dla  naszych Klientów, co dało nam możliwość pionierskiego wytyczenia rozwoju instytucji służebności przesyłu w  Kraju.

Z każdym następnym rokiem poszerzaliśmy  kadrę prawną dbając aby zespół prawny stanowili skuteczni prawnicy mający za sobą sukcesy w tej dziedzinie prawa. Trzon naszego zespołu tworzą  specjaliści związani z prawem rzeczowym, energetycznym oraz nieruchomości, które nadal są fundamentem służebności przesyłu.  Przez te wszystkie lata prowadziliśmy sprawy w których przedmiotem był każdy rodzaj przesyłu na terenie całego Kraju.

Obecnie posiadamy silną kadrę prawną, dzięki której nasi Klienci mogą czuć się pewnie i bezpiecznie, że ich sprawa znajduje się w odpowiednich rękach. Prawnicy naszej Kancelarii jako jedni z nielicznych,  mają wiele wygranych spraw sądowych oraz prawdopodobnie największą ilość zawartych ugód w Polsce. Potrafimy  zweryfikować sprawę przed jej podjęciem, nie wpędzając naszych Klientów w niepotrzebna koszty. Uczciwość i rzetelność to dla nas filary współpracy.

Ponadto zrealizowaliśmy szereg innych spraw aby pomóc naszym Klientom w pozostałych aspektach prawnych  związanych z nieruchomościami, w tym za niekorzystnie uchwaloną zmianę w Międzyzakładowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, obniżenie wartości nieruchomości związane z trudnym sąsiedztwem, zalewaniem gruntów, wywłaszczeniem nieruchomości pod drogi i innych.

Prawnicy naszej kancelarii to również biegli specjaliści z zakresu reprywatyzacji. W swojej karierze przeprocesowali już z sukcesem dziesiątki tego typu spraw, które są bardzo indywidualne w swoim prowadzeniu co sprawia, że bez odpowiedniego doświadczenia bardzo trudno jest je doprowadzić do pozytywnego rozstrzygnięcia.