Służebność przesyłu – mazowieckie 2021-12-15T08:47:19+00:00
Loading...

Służebność przesyłu – mazowieckie

Jesteśmy kancelarią, która jako jedna z pierwszych w Polsce w takim stopniu zajęła się kwestią służebności przesyłu. W 2013 roku stworzyliśmy grupę składającą się z doświadczonych prawników, którzy rzetelnie zajmują się sprawami w tej kwestii. Służebność przesyłu w województwie mazowieckim to instytucja prawa w Polsce, jest ona dedykowana właścicielom nieruchomości, przez które przebiega jakakolwiek infrastruktura urządzeń służących do przesyłu energii. Problem ten narastał przez wiele lat z powodu braku właściwych przepisów prawnych. Naszym głównym zadaniem jest regulowanie stosunków między właścicielami gruntów, a operatorami z nich korzystającymi. Nihil Obstat dzięki wieloletniemu doświadczeniu posiada szerokie grono zadowolonych klientów i pozytywnie rozstrzygniętych spraw sądowych. Wykfalifikowani prawnicy to nasza domena, dzięki której skutecznie pomożemy wszystkim naszym Klientom.

Służebność przesyłu mazowieckie – co to?

Służebność przesyłu – mazowieckieSłużebność przesyłu to pojęcie wprowadzone do przepisów w 2008 roku.  Od tego czasu właścicielom nieruchomości umożliwiono uzyskanie roszczenia za wykorzystywanie ich gruntów do przesyłu energii lub wody czy gazu. Umieszczenie wszelkiej infrastruktury, takiej jak słupy, linie energetyczne, gazociągi, sieci kanalizacyjne, transformatory, wieże triangulacyjne, rozdzielnie, na prywatnym terenie bez zgody właściciela może być złamaniem obowiązującego prawa. Mimo że służebność przesyłu jest stosunkowo nowym pojęciem nie tylko w województwie mazowieckim, posiadamy już wiele cennego doświadczenia. Wiemy jak właściwie zadbać o jak najlepsze rozstrzygnięcie sprawy na rzecz naszych Klientów. Realnie oceniamy sytuację i służąc profesjonalnym wsparciem pozwalamy Państwu uniknąć dodatkowych kosztów związanych z prowadzeniem sprawy.

Służebność przesyłu w województwie mazowieckim –czy warto nam zaufać?

Służebność przesyłu – mazowieckieDziewięciu zaufanych i doświadczonych prawników, kilkadziesiąt nowych spraw rocznie oraz dziewięć lat w branży sprawia, że w rzetelny i merytoryczny zajmujemy się powierzonymi nam sprawami. Nasza kancelaria z powodzeniem procesuje się o służebność przesyłu w imieniu Klientów. Praktyka oraz znajomość służebności przesyłu od podstaw pozwala nam na odpowiednią pomoc w problemach związanych z posadowieniem infrastruktury przesyłowej.  Wiemy co i w jaki sposób wykonać określone czynności w sytuacji, gdy przez prywatną działkę przebiega sieć energetyczna, wodna, kanalizacyjna lub gazowa. Obecne przepisy dają możliwość Państwu do ubiegania się o odszkodowanie lub wynagrodzenie za służebność przesyłu lecz należy nam przy tym wspomnieć, że nie we wszystkich sprawach można uzyskać roszczenia. Dlatego oceniamy sprawy przed ich podjęciem aby Klienci nasi nie angażowali niepotrzebnie swoich środków w dalszych etapach ich prowadzenia.

Obecność takich elementów na prywatnym terenie obniża jego wartość oraz znacznie utrudnia jego eksploatację. W zależności od rodzaju sieci utrudnienia są za każdym razem inne, jednak nigdy nie da się ich w zupełności zniwelować. Służebność przesyłu to nasza specjalność, w której swobodnie się poruszamy, a co najważniejsze osiągamy sukcesy.