Służebność przesyłu – mazowieckie 2021-06-18T10:59:44+00:00
Loading...

Służebność przesyłu – mazowieckie

Jesteśmy kancelarią, która jako pierwsza w Polsce w takim stopniu zajęła się kwestią służebności przesyłu. W 2013 roku stworzyliśmy grupę składającą się z doświadczonych prawników, którzy rzetelnie zajmą się tą sprawą. Służebność przesyłu to instytucja prawa w Polsce, jest ona dedykowana właścicielom nieruchomości, przez które przebiega jakakolwiek infrastruktura urządzeń służących do przepływu energii lub substancji. Problem ten narastał przez wiele lat z powodu braku właściwych przepisów prawnych. Służebność przesyłu sprawiła, że nasza kancelaria od samego początku skupiła się na dokładanym przeanalizowaniu przepisów i dążenia do rozwikłania wszelkich niejasności. Naszym głównym zadaniem jest regulowanie stosunków między właścicielami gruntów, a jednostkami bezprawnie z nich korzystającymi. Nihil Obstat dzięki wieloletniemu doświadczeniu posiada szerokie grono zadowolonych klientów i pozytywnie rozstrzygniętych spraw sądowych. Wykfalifikowani prawnicy to nasza domena, dzięki której skutecznie pomożemy wszystkim naszym Klientom.

Służebność przesyłu – co to?

Służebność przesyłu – mazowieckieSłużebność przesyłu to pojęcie wprowadzone do przepisów w 2008 roku. Została ono później prawnie zmodyfikowane w 2010 roku. Przez to od tamtego czasu właścicielom nieruchomości umożliwiono pobieranie opłat za wykorzystywanie ich gruntów do przesyłu energii lub wody czy gazu. Umieszczenie wszelkiej infrastruktury, takiej jak słupy, linie energetyczne, gazociągi, sieci kanalizacyjne, transformatory, wieże triangulacyjne, rozdzielnie, na prywatnym terenie bez zgody właściciela jest złamaniem obowiązującego prawa. Mimo że służebność przesyłu jest stosunkowo nowym pojęciem, my posiadamy już bardzo duże doświadczenie w tej materii. Wiemy jak właściwie zadbać o jak najlepsze rozstrzygnięcie sprawy na rzecz naszych klientów. Realnie oceniamy sytuację i służąc profesjonalnym wsparciem pozwalamy Państwu uniknąć dodatkowych kosztów. Z nami sprawy o służebność przesyłu stają się czystą formalnością, przeprowadzoną w profesjonalnej i miłej atmosferze.

Służebność przesyłu –czy warto nam zaufać?

Służebność przesyłu – mazowieckieDziesięciu zaufanych i doświadczonych pracowników, kilkadziesiąt nowych spraw rocznie oraz osiem lat w branży to wszystko co nas charakteryzuje. Nasza kancelaria z powodzeniem procesuje się o służebność przesyłu w imieniu Klientów. Praktyka oraz znajomość tego tematu od postaw jest gwarancją zadowolenia Państwa. Dlatego uważamy, że w pełni można, a nawet trzeba nam zaufać. Wiemy co i jak zrobić w sytuacji, gdy przez prywatną działkę przebiega sieć energetyczna, wodna, kanalizacyjna lub gazowa. Prawo pozwala Państwu do ubiegania się o odszkodowanie lub wynagrodzenie za służebność przesyłu. Obecność takich elementów na prywatnym ternie obniża jego wartość oraz znacznie utrudnia eksploatację. W zależności od rodzaju sieci utrudnienia są za każdym razem inne, jednak nigdy nie da się ich w zupełności zniwelować. Służebność przesyłu to nasza specjalność, w której swobodnie się poruszamy i osiągamy sukcesy.