Służebność przesyłu – Gdańsk 2021-06-18T10:53:15+00:00
Loading...

Służebność przesyłu – Gdańsk

Jesteśmy kancelarią, która zapoczątkowała rozwój instytucji służebności przesyłu w Polsce. W 2013 roku podjęliśmy korki w celu stworzenia grupy doświadczonych prawników, którzy rzetelnie zajmą się tą sprawą. Służebność przesyłu to instytucja prawa w Polsce, jest ona dedykowana właścicielom nieruchomości, na których biegnie infrastruktura urządzeń służących do przepływu energii lub substancji. Brak właściwych regulacji w twej kwestii spowodował przez lata narastanie problemu. Służebność przesyłu sprawiła, że nasza kancelaria postawiła sobie za zadanie uregulowanie wszelkich niejasności prawnych i regulowanie stosunków między właścicielami gruntów, a jednostkami bezprawnie z nich korzystającymi. Nihil Obstat od samego początku swojej działalności skutecznie działa w tej dziedzinie prawa. Służebność przesyłu bywa skomplikowaną sprawą, mimo to posiadamy szerokie grono zadowolonych klientów i wiele wygranych spraw sądowych, a także zawartych ugód. Duże doświadczenie i wykfalifikowani prawnicy to nasza domena, dzięki której skutecznie pomożemy naszym Klientom.

Czym jest służebność przesyłu?

Służebność przesyłu – GdańskSłużebność przesyłu została prawnie zmodyfikowana w 2010 roku. To sprawiło, że od tamtej pory właścicielom nieruchomości umożliwiono pobieranie opłat za wykorzystywanie ich gruntów do przesyłu energii lub wody czy gazu. Umieszczenie słupów, linii energetycznych, gazociągów, sieci kanalizacyjnych, transformatorów, wież triangulacyjnych, rozdzielni na prywatnym terenie bez zgody właściciela jest złamaniem obowiązującego prawa. Mimo że służebność przesyłu jest stosunkowo nowym pojęciem, my posiadamy już bardzo duże doświadczenie. Dbamy o jak najlepsze warunki dla naszych Klientów. Pomagamy realnie ocenić sytuację i w razie takiej potrzeby, służymy profesjonalnym wsparciem prawniczym. Z nami sprawy o służebność przesyłu mają duże szanse na powodzenie, ponieważ od początku jesteśmy dogłębnie zapoznani z tematem.

Służebność przesyłu – kiedy warto się do nas zwrócić?

Służebność przesyłu – GdańskPosiadasz jakąś nieruchomości i nie wiesz czym dokładnie jest służebność przesyłu? A może rozumiesz to zagadnienie, ale potrzebujesz pomocy prawnika. W takich przypadkach zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią. Do naszego zespołu należy 10 doświadczonych prawników, którzy z powodzeniem procesowali się o służebność przesyłu. Praktyka oraz znajomość tego tematu od postaw jest gwarancją zadowolenia naszych Klientów. Dlatego, jeśli przez Państwa grunt czy to budowlany, czy rolny przebiega sieć energetyczna, wodna, kanalizacyjna lub gazowa mogą mieć Państwo prawo do ubiegania się o odszkodowanie. Wtedy warto zwrócić się do nas. Obecność takich elementów na prywatnym ternie obniża jego wartość oraz znacznie utrudnia eksploatację. W zależności od rodzaju sieci utrudnienia są odmienne, jednak nigdy nie da się ich w zupełności zniwelować. Służebność przesyłu to nasza specjalność, której poświęciliśmy wiele czasu. Pozwoliło to dokładnie zgłębić temat, a to z kolei owocuje licznymi wygranymi sprawami sądowymi.