Służebność przesyłu – Gdańsk 2021-12-14T09:06:04+00:00
Loading...

Służebność przesyłu – Gdańsk

Jesteśmy kancelarią, która brała czynny udział w początkach kształtowania się instytucji służebności przesyłu w Polsce. W 2013 roku podjęliśmy kroki w celu stworzenia grupy doświadczonych prawników, którzy rzetelnie zajmują się powierzonymi im sprawami. Służebność przesyłu to instytucja prawa i jest ona dedykowana właścicielom nieruchomości, przez których działki biegnie infrastruktura urządzeń służących do przepływu energii lub innych mediów. Brak odpowiednich regulacji w twej kwestii spowodował przez lata narastanie problemu. Trudne zagadnienia prawne definiujące służebność przesyłu  sprawiają, że nasza kancelaria postawiła sobie za zadanie uregulowanie niejasności prawnych w stosunkach pomiędzy właścicielami gruntów, a operatorami z nich korzystającymi. Nihil Obstat od samego początku swojej działalności skutecznie działa w tej dziedzinie prawa. Służebność przesyłu nadaje sprawom indywidualny charakter ich prowadzenia, mimo to posiadamy szerokie grono zadowolonych klientów w Gdańsku i wiele wygranych spraw sądowych, a także zawartych ugód w całej Polsce. Duże doświadczenie i wykwalifikowani prawnicy to nasza domena, dzięki której skutecznie pomagamy naszym Klientom.

Czym jest służebność przesyłu? Jak to wygląda w Gdańsku?

Służebność przesyłu – GdańskSłużebność przesyłu została zapoczątkowana w 2008 roku. To sprawiło, że od tamtej pory właścicielom nieruchomości umożliwiono pobieranie opłat za wykorzystywanie ich gruntów do przesyłu energii lub wody czy gazu. Od tego czasu umieszczenie słupów, linii energetycznych, gazociągów, sieci kanalizacyjnych, transformatorów, wież triangulacyjnych, rozdzielni na prywatnym terenie bez zgody właściciela jest naruszaniem obowiązującego prawa. Mimo że służebność przesyłu jest stosunkowo nowym pojęciem, posiadamy już bardzo duże doświadczenie nie tylko na terenie Gdańska. Dbamy o jak najlepsze warunki dla naszych Klientów. Pomagamy realnie ocenić sytuację i w razie takiej potrzeby, służymy profesjonalnym wsparciem prawniczym. Z nami sprawy o służebność przesyłu w mieście Gdańsk i nie tylko mają duże szanse powodzenia, ponieważ od początku jesteśmy gruntownie zapoznani z tematem.

Służebność przesyłu Gdańsk – kiedy warto się do nas zwrócić?

Służebność przesyłu – GdańskPosiadasz jakąś nieruchomości i nie wiesz czym dokładnie jest służebność przesyłu? A może rozumiesz to zagadnienie, ale potrzebujesz pomocy prawnika. W takich przypadkach zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią. Do naszego zespołu należy 9 doświadczonych prawników, którzy z powodzeniem procesowali sprawy związane z służebnością przesyłu. Praktyka oraz znajomość tego tematu od postaw jest gwarancją zadowolenia naszych Klientów. Dlatego, jeśli przez Państwa grunt czy to budowlany, czy rolny przebiega sieć energetyczna, wodna, kanalizacyjna lub gazowa mogą mieć Państwo prawo do ubiegania się o odszkodowanie. Wtedy warto zwrócić się do nas. Obecność takiej infrastruktury na prywatnym terenie obniża jego wartość oraz znacznie utrudnia jego eksploatację. W zależności od rodzaju sieci utrudnienia są odmienne, jednak nigdy nie da się ich w zupełności zniwelować. Służebność przesyłu to nasza specjalność, której poświęciliśmy wiele lat. Pozwoliło to nam dokładnie zgłębić temat, a to z kolei owocuje licznymi wygranymi sprawami sądowym oraz zawartymi ugodami.