Służebność przesyłu – Kraków 2021-12-13T09:23:06+00:00
Loading...

Służebność przesyłu – Kraków

Zmieniające się regulacje prawne i rosnące potrzeby ze strony właścicieli gruntów spowodowały, że w 2013 roku otworzyliśmy naszą kancelarię. Rozpoczęcie naszej działalności poprzedziliśmy gruntownym przygotowaniem merytorycznym w roku poprzedzającym jej otwarcie. Pojęcie służebność przesyłu w polskim prawie pojawiło się dopiero w 2008 roku. Wcześniej mogliśmy wyróżnić  służebność gruntową, rzeczową i osobistą. W następnych latach modyfikowano zapisy prawne, co umożliwiło odpłatną regulację korzystania z infrastruktury przesyłowej na gruntach nie należących do operatorów przesyłowych. Jako pierwsi zaangażowaliśmy się w służebność przesyłu nie tylko w miejscowości Kraków, dzięki temu posiadamy istotne doświadczanie i wiedzę w tej kwestii. Biegle znamy się na prawie rzeczowym, nieruchomości i energetycznym, dzięki temu nasza działalność jest skuteczna. Nasza kancelaria pomaga Państwu w zdobyciu odszkodowania za słupy energetyczne i linie wysokiego napięcia znajdujące się na prywatnej posesji. Służebność przesyłu w Krakowie, mimo swojej czasem skomplikowanej specyfiki, jest tematem z którym chętnie Państwu pomożemy.

Służebność przesyłu w Krakowie – dlaczego warto nas wybrać?

Służebność przesyłu – KrakówBez wątpienia naszym dużym atutem jest to, że działamy w tej dziedzinie dłużej niż inne kancelarie w Polsce. Jesteśmy prekursorami w kwestii służebności przesyłu w naszym kraju. Przed rozpoczęciem działalności weryfikowaliśmy wszystko co związane z zagadnieniem służebność przesyłu Kraków. Stworzyliśmy zespół profesjonalistów, którzy działają na terenie całego Kraju. Chętnie służymy swoim wsparciem w całej Polsce. Służebność przesyłu w Krakowie to dla nas nie tylko linie energetyczne, ale wszystkie sieci przesyłowe. Zajmujemy się gazociągami, wodociągami, ropociągami, światłowodami i kanalizacją. Jesteśmy czujni i rzetelnie sprawdzamy pracę biegłych przy ustalaniu wysokości roszczeń. Dodatkowo do każdego zlecenia podchodzimy indywidualne. Każda sprawa wymaga właściwego podejścia, dzięki któremu możemy odpowiednio zaplanować współpracę z Klientem oraz zmaksymalizować możliwość wygrania sprawy sądowej.

Odszkodowanie czy wynagrodzenie – służebność przesyłu Kraków

Służebność przesyłu – Kraków  Służebność przesyłu w polskim prawie polega na uregulowaniu kwestii korzystania z infrastruktury przesyłowej pomiędzy przedsiębiorcami a właścicielami gruntów.  Właścicielom obciążonych nieruchomości może przysługiwać wynagrodzenie dotyczące ustanowienia służebności przesyłu oraz odszkodowanie za bezumowne korzystanie z gruntu w przypadku kiedy linia przesyłowa spełni określone warunki ich uzyskania. Dlatego warto swoją sprawę w pierwszej kolejności przekazać do analizy oraz podeprzeć ją oszacowaniem roszczenia dzięki czemu już na samym początku możemy dowiedzieć się czy w sprawie mamy szansę uzyskać roszczenia czy lepiej się wstrzymać z dalszym procedowaniem sprawy i poczekać na przykład na korzystniejsze orzecznictwo prawne dotyczące naszej obciążonej liniami przesyłowymi nieruchomości. Naszym zadaniem jest podjęcie działań do zawarcia jak najkorzystniejszych warunków tej umowy. Skutecznie dbamy o dobro naszego Klienta dociekając, aby nie został on w żaden sposób niesłusznie potraktowany.