Odszkodowania za Słupy Energetyczne na Prywatnej Posesji 2018-09-08T14:04:13+00:00

Odszkodowania za słupy energetyczne na prywatnej posesji

Posiadanie prywatnej posesji to bardzo duża wygoda dla wielu osób. Wiadomo, że na swojej działce można z powodzeniem wybudować dom, jednak czasami właściciele posesji mają spore problemy, chodzi tutaj mianowicie o pojawiające się na nich słupy energetyczne. Jest to uciążliwe doświadczenie dla wielu osób, jednak można sobie w dzisiejszych czasach udanie z tym radzić. Należy wtedy postarać się o pomoc dobrego adwokata, który pomoże zainteresowanym wywalczyć odszkodowania za słupy energetyczne na prywatnej posesji. Sądy do takich wniosków odnoszą się bardzo pozytywnie, więc można mieć pewność tego, że nie zostanie się zlekceważonym i będzie można liczyć na pokaźne profity finansowe. Oczywiście odszkodowania są bardzo zróżnicowane, nie jest powiedziane to, że ktoś dostanie kilka tysięcy złotych, a inna osoba kilkaset złotych. Sprawy tego typu potrafią się od siebie znacząco różnić.

Słupy na działce niezgodnie z prawem?

Jeśli słupy znajdują się na działce właściciela bez żadnej podstawy prawnej to z całą pewnością można występować o takie odszkodowania. Nierzadko są to bardzo duże kwoty, więc widać wyraźnie, że naprawdę warto potraktować to poważnie, gdyż w ten sposób ma się szanse na odzyskanie poniesionych strat finansowych. Wiadomo, że słupy energetyczne pojawiające się na działkach powodują, że wartość takich posesji jest mniejsza dla ewentualnych kupców, ponieważ zdecydowanie jest wtedy trudniej o budowę wymarzonego domu. Widać więc, że nie można pozostawić sprawy samej sobie, a warto skierować wniosek do sądu o wysokie odszkodowanie przeciwko zakładowi energetycznemu. Jest duża szansa na to, że taki wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie i po pewnym czasie będzie można oczekiwać na swoim koncie wielkich pieniędzy, jeśli oczywiście wniosek był poparty konkretną analizą i argumentami.

Polubowne załatwienie sprawy

Bardzo istotną informacją dla właścicieli posesji jest to, że sprawę można spróbować załatwić z zakładem energetycznym polubownie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zakład przychylnie odniesie się do takiej propozycji, ponieważ straci wtedy zdecydowanie mniej pieniędzy niż w przypadku skierowania sprawy do sądu. Jeśli jednak zakład to zlekceważy, to powinno znaleźć się dobrego adwokata specjalizującego się w prowadzeniu takich spraw, który złoży odpowiedni wniosek do sądu w imieniu swojego klienta. Co prawda na pieniądze z odszkodowania czasami trzeba poczekać kilka miesięcy, ale na pewno będzie to dla zainteresowanych bardzo opłacalne zadośćuczynienie.